Studenci na pierwszej linii frontu [ZDJĘCIA]

21.05.2020

Poza nauką na tym samym kierunku połączyła ich chęć zrobienia czegoś dla innych. Studenci-ochotnicy z tarnowskiej PWSZ, w czasie pandemii koronawirusa wspierają medyków z Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

To nasi młodzi bohaterowie. Ich pomoc jest nieoceniona, biorąc pod uwagę, że pracujemy w podwyższonym rygorze sanitarnym – mówi prezes największej w regionie przychodni specjalistycznej, lekarz Jarosław Kolendo.

– Bardzo cenimy ich wsparcie, ponieważ są to dla nas ciężkie czasy. Jesteśmy podbudowani postawą tych młodych ludzi, którzy w tej wyjątkowej i niełatwej sytuacji wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale także empatią i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy, tak ważnymi w przyszłej pracy w zawodzie medycznym.

Swoją pomoc w formie wolontariatu zaproponowali studenci Pielęgniarstwa Wydziału Ochrony Zdrowia.

– Studenci przychodzą do nas codziennie od kilku tygodni. Pełnią dyżury w punktach pomiarów temperatury, prowadzą wywiady epidemiologiczne i pomagają pacjentom odnaleźć się w nowych realiach funkcjonowania naszej przychodni. Ich pomoc jest nieoceniona – mówi Małgorzata Topolska, kierownik Sekcji Organizacji, Nadzoru i Promocji w ZPS.

Do Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie w czasie trwającej pandemii codziennie przychodzi około półtora tysiąca pacjentów.

Każda osoba ma mierzoną temperaturę, musi także wypełnić specjalną ankietę epidemiologiczną. Tu pomoc studentów okazuje się niezastąpiona.

Posłuchaj:
Jarosław Kolendo
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN