Studenci na PWSZ będą uczyć się zdalnie. WSB będzie mieć zajęcia w tzw. chmurze

12.03.2020

Choć zajęcia odwołane, oni uczą się dalej. Studenci PWSZ w Nowym Sączu kontynuują naukę online. Jak wyjaśnia Tomasz Zacłona rzecznik prasowy uczelni, najważniejsze, aby zachować ciągłość nauki tak, aby studenci mogli zdobyć zaliczenia danych przedmiotów a co za tym idzie podejść do egzaminów.

– Przechodzimy na kształcenie zdalne polegające na kontakcie z nauczycielem poprzez metody nowoczesnej komunikacji, czyli metody informatyczne. Jest oczywiście Wirtualny Dziekanat, uczelnia jest dobrze przygotowana. Realizujemy w tym roku projekt, który podnosił jakość kształcenia m.in. chodziło o to, aby nasi nauczyciele mogli korzystać z różnych metod kształcenia. Tutaj te metody również będą zastosowane.

Jak dodaje, uczelnia jest w pełni przygotowana, do prowadzenia tego typu zajęć, a wykładowcy i studenci korzystają z narzędzi do nauki online. Tym razem w tej wyjątkowej sytuacji te metody po prostu się rozszerzy.

Łatwość ze zdalnym prowadzeniem zajęć ma Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu. Studenci niestacjonarni na co dzień korzystają z sytemu CloudA czyli uczelni w chmurze. Teraz wszyscy studenci będą mogli uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach przez Internet.

Posłuchaj:
Tomasz Zacłona
Aleksandra Podziewska, fot. pwsz-ns.edu.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN