Studenci uratują Tarnów? [WIDEO]

08.03.2018

Współpraca miasta z największą tarnowską uczelnią powinna być mocniejsza. To, zdaniem współzałożyciela Stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów, radnego osiedlowego Jerzego Kowalskiego, jeden ze sposobów przeciwdziałania wyludnianiu się Tarnowa.

W programie Słowo za słowo uznał, że zwłaszcza funkcjonujący w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Instytut Sztuki może odegrać kluczową rolę. – Młodzi, kreatywni ludzie mogą tworzyć nowe, artystyczne przestrzenie Tarnowa, lecz musi w tym pomagać magistrat – dodaje. – To jest kwestia dogadania się z Urzędem Miasta i ze znalezieniem sponsorów, pieniędzy na sfinalizowanie pięknych artystycznych działań Instytutu Sztuki, który może wyjść na zewnątrz i pokazać się również miastu, a nie tylko wewnętrznie działać na terenie szkoły. Te działania szkoły i urzędu powinny być bardziej skoordynowane i ta działalność powinna być widoczna na zewnątrz – komentuje radny osiedlowy.

Stowarzyszenie Nasze Miasto Tarnów oficjalnie zainaugurowało działalność w dniu 688. urodzin miasta.

Działacze mają ambicje samorządowe, zamierzają wystawić kandydatów do Rady Miasta w najbliższych, jesiennych wyborach. Możliwe, że ich kandydatem na prezydenta będzie Tomasz Olszówka z Centrum Zdrowia Tuchów.

Stowarzyszenie tworzą też m.in. społecznicy i radni Grażyna Barwacz, Daniel Cholewiak, czy Tomasz Żmuda.

Więcej o tym w programie popołudniowym.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Jerzy Kowalski
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN