Sukces studentki PWSZ w ogólnopolskim konkursie na projekt opakowania

26.03.2019

Gabriela Rec wygrała kategorię debiuty w prestiżowej imprezie The Art of Packaging 2019. Laureatka wykonała projekt opakowania tortów oraz dużych ciast.

To nowoczesne rozwiązanie dla cukierników – mówi Wojciech Kołek z Instytutu Sztuki tarnowskiej uczelni.

– Opakowania tortu, który jest cięty na kawałki. Można go sprzedawać albo w trzy, albo w dwa lub w całości. Można go łączyć lub dzielić, jest to bardzo wygodne. W całości ciężko jest czasami sprzedać taki tort, bo jest drogi. Pocięte na fragmenty, trzeba je wydać klientowi. No i tu jest rozwiązanie, gdy trzeba sprzedać dwa lub trzy kawałki tortu.

W ścisłym finale znalazła się także kolejna studentka z Tarnowa – Dominka Majcher, która zaprojektowała serię opakowań kawy.

Doceniane są proste i funkcjonalne projekty – dodaje Wojciech Kołek.

– Najprostsze rozwiązania są najbardziej cenione na świecie. Trzeba tyle dać informacji i grafiki na opakowanie, żeby ono było zrozumiałe i wystarczające oraz żeby nie było za bardzo przesadne. Żeby nie zagadać, nie natłoczyć tych informacji za dużo. To samo z kształtem opakowania, bo ma ono swoją formę i kształt.

Dodajmy, że w ogólnopolskim konkursie The Art of Packaging biorą udział setki projektantów z największych uczelni w kraju.

Posłuchaj:
Wojciech Kołek
RDN _, Fot. Marta Stanuch, arch. The Art of Packaging
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN