Syn senatora Koguta tymczasowo aresztowany

21.12.2017

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu trzech osób podejrzanych o przyjmowanie łapówek. Wśród nich jest syn senatora Stanisława Koguta, Grzegorz K.

Prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec czterech zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – tłumaczy prokurator Waldemar Łubniewski z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.  – Trzy wnioski prokuratora zostały już merytorycznie rozpoznane przez sąd. Ten zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. Wśród zatrzymanych jest syn pana senatora – dodaje.

Sąd rozpatruje jeszcze wniosek w sprawie aresztowania czwartej osoby. Wobec piątego podejrzanego zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Podejrzani mieli przyjąć łapówki na kwotę miliona 170 tysięcy złotych. Sprawa ma związek z akcją krakowskich agentów CBA.

Prokuratura chce też postawić zarzuty samemu senatorowi Stanisławowi Kogutowi.

– Jeżeli chodzi o sprawę senatora, to prokurator regionalny w Katowicach wystąpił do marszałka senatu za pośrednictwem prokuratora generalnego z wnioskiem o uchylenia panu senatorowi immunitetu. Kiedy wniosek zostanie pozytywnie rozpoznany, prokurator planuje wydać wobec senatora postanowienie o przedstawieniu zarzutów i przesłuchać go w charakterze podejrzanego – dodaje prokurator Władysław Łubniewski.

W związku z tym senator sam zrzekł się immunitetu i ma dobrowolnie złożyć zeznania w prokuraturze.

-Pan senator Stanisław Kogut, jutro dobrowolnie zgłosi się do prokuratury, celem udzielenia wszelkich informacji i będzie zeznawał – powiedział dla IAR marszałek senatu Stanisław Karczewski.

Prokuratura Krajowa chce postawić senatorowi trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym. Więcej o tym przeczytacie tutaj:

Senator Stanisław Kogut brał łapówki? – możliwe uchylenie immunitetu i areszt [AKTUALIZACJA]

Posłuchaj:
Władysław Łubniewski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN