Jest szansa dla oszukanych przez dewelopera mieszkańców bloku w Koszycach Wielkich

23.11.2018

Sprawa oszukanych przez dewelopera mieszkańców bloku w Koszycach Wielkich jeszcze nie drgnęła, lecz może wkrótce zostać wyjaśniona.

W połowie grudnia tarnowski sąd rozpatrzy wniosek lokatorów, żeby ustanowić ich formalnymi właścicielami mieszkań.

Równocześnie ich blok może zostać zlicytowany przez komornika, na poczet długów dewelopera. Mieszkańcy w rozmowie z reporterem RDN mówią, że czują, iż zostali pozostawieni sami sobie.

Trudno to zrozumieć. My jesteśmy w takich nerwach, że chyba nikt sobie sprawy nie zdaje, co my tak naprawdę przeżywamy. Całe oszczędności, które mieliśmy i odkładaliśmy, włożyliśmy w te mieszkania. Nagle okazuje się, że przyjdzie komornik i będzie ściągał długi z nie naszego zadłużenia – tłumaczy mieszkanka bloku. – Nie wiemy co robić. Rodziny z dziećmi, każdy normalny obywatel, który płaci podatki, zostaje po prostu oszukany. Nikt nam nie chce pomóc – dodaje jeden z mieszkańców.

Pomoc w rozwiązaniu sprawy zaoferował poseł PiS, Wiesław Krajewski. Jak mówi, przedstawiciele ministerstwa sprawiedliwości spotkają się z mieszkańcami i spróbują rozwiązać tę sytuację.

– Aktualnie trwa w ministerstwie sprawiedliwości analiza prawna tego tematu, który został tu przedstawiony. Planowane jest spotkanie przedstawicieli wspólnoty mieszkaniowej w ministerstwie z radcami prawnymi. Myślę że jakieś konkretne propozycje lub wskazania w jaki sposób ministerstwo ewentualnie może zaradzić w tej trudnej sytuacji – zapewnia poseł.

Mieszkańcy zadłużonego bloku przy ulicy Stromej w Koszycach Wielkich naciskani są przez wierzycieli dewelopera. Ci chcą odzyskać swoje pieniądze, które wpłacili na mieszkania. Te jednak nie powstały.

Dodajmy że sprawa ciągnie się już od ponad dwóch lat.

Przypomnijmy:[TRWA WYŚCIG Z CZASEM, CZYLI CIĄG DALSZY DRAMATU LOKATORÓW I NIEDOSZŁYCH LOKATORÓW W KOSZYCACH WIELKICH]

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wiesław Krajewski
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN