Czy Szczawa jako uzdrowisko zyska inwestorów?

18.10.2017

Szczawa może stać się prawdziwą turystyczną perełką w naszym regionie. Inwestorzy czekają jednak na to, by miejscowość położona w gminie Kamienica zyskała status uzdrowiska. Władze gminy prowadzą już konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie i gromadzą potrzebną dokumentację.

Cała procedura może potrwać nawet dwa lata. Jednak pomysły na rozwój Szczawy są już teraz. Jednym z nich jest budowa Centrum Rekreacji, Sportu i Wypoczynku, ale na tym nie koniec.

– Rozmawiamy też z inwestorami w sprawie wyciągu narciarskiego, natomiast inwestorzy warunkują to powstaniem centrum rekreacyjnego w naszej gminie – zapowiada Władysław Sadowski, wójt Kamienicy.

Zgłosiło się też dwóch inwestorów, którzy planują uruchomienie domów sanatoryjnych. Tutaj jednak kluczowy może okazać się ten czynnik uzdrowiskowy – przewiduje wójt Kamienicy.

Kamienicę i Limanową ma połączyć także ścieżka rowerowa, która miałaby przebiegać tez przez Szczawę. Projekt na tę inwestycję już dostał dofinansowany. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Posłuchaj:
Władysław Sadowski
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN