Szczęśliwe zakończenie zagubionego mieszkańca

22.06.2018

O dużym szczęściu może mówić 74-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Wyjechał samochodem do mieszkającej w pobliżu rodziny. Mężczyzna jednak do niej nie dotarł, zupełnie stracił orientację i znalazł się w Brzesku, oddalonym o prawie 150 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Senior był bez telefonu i pieniędzy, sam nie potrafił wrócić do domu. Dzięki reakcji postronnej osoby i zaangażowaniu dzielnicowych z Brzeska mężczyzna szybko i bezpiecznie wrócił do swoich bliskich.

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który najwyraźniej potrzebuje pomocy. Policjanci, którzy pojechali na interwencję odnaleźli seniora i zabrali go do jednostki. Od razu zaczęli ustalać też kim jest mężczyzna i gdzie mieszka. Senior nie orientował się co do miejsca i czasu, nie potrafił wyjaśnić funkcjonariuszom co robi w Brzesku. Przy sobie miał jednak dokumenty. Okazało się, że zagubiony mężczyzna to 74-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Nie tracąc czasu skontaktowali się z dzielnicowymi z jego stron – informuje Ewelina Buda z brzeskiej Policji.

Policjanci apelują, by reagować na podobne sytuacje i zawiadamiać o nich odpowiednie służby.

Posłuchaj:
Ewelina Buda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN