Szerszy pas rozdzielający jezdnie na Słonecznej?

16.11.2018

To tylko optyczne złudzenie? – zastanawiają się kierowcy.

Przebudowa skrzyżowania Słonecznej z Jana Pawła II i Lwowską dobiega końca.

Trwają prace na jezdni wschodniej.

W przyszłym tygodniu zmotoryzowanych czeka znów zmiana organizacji ruchu. Zostanie on przerzucony z jednej jezdni na drugą.

Po stronie zachodniej będzie jeszcze wylewana jedna warstwa asfaltu. Tymczasem niektórym kierowcom wydaje się, że pas rozdzielający jezdnie został poszerzony i są zawiedzeni tym, że tiry nadal będą tamtędy jeździć.

– Pas zieleni wydaje się szerszy. – Zieleni mało w Tarnowie to przynajmniej będzie więcej. – Tiry nadal będą tamtędy jeździć, powinna być obwodnica wschodnia, a nie żeby tiry puszczać przez miasto – komentują.

– To tylko złudzenie optyczne – odpowiada jeden z kierujących pracami firmy remontującej skrzyżowanie. – Szerokość jezdni się nie zmieniła – informuje. – Prace polegały na odtworzeniu istniejących jezdni. – Może ludzie się odzwyczaili po trzech miesiącach od starej trasy. Są dwa pasy ruchu po 3,5 metra, czyli 7 metrów było i jest. Zieleń na wiosnę na pasie się pojawi, to wszystko wróci do normy – zapowiada.

Jak dodaje Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji, stary odcinek jezdni Lwowskiej po zakończeniu przebudowy skrzyżowania nie będzie już wykorzystywany do ruchu.

– Na czas przebudowy w ramach tymczasowej organizacji ruchu wykorzystano starodroże ul. Lwowskiej jako skrót i możliwość realizacji prawoskrętu z ul. Lwowskiej. Po zakończeniu robót ten odcinek zostanie zaślepiony. Będzie służył jedynie jako dojazd do posesji – zapowiada.

Skrzyżowanie ma być oddane jeszcze w listopadzie.

Posłuchaj:
Kierowcy i przechodnie
Pracownik
Artur Michałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN