Sześciu strażaków z Gorlic przebywa w kwarantannie

30.03.2020

Mundurowi zostali zadysponowani do gaszenia drewnianej wiaty. Należała ona do mężczyzny, który przebywał w domowej kwarantannie dlatego, że wrócił z zagranicy. Tę informację strażacy dostali jednak po ugaszeniu ognia.

– Została wdrożona procedura, zgodnie z nią samochody nie trafiły na jednostkę tylko na plac wyznaczony i tam strażacy oczekiwali na podjęte decyzje. Do miejsca wyznaczonego, które mamy na terenie komendy. Ci strażacy po odkażeniu ubrań przedostali się do tych pomieszczeń i teraz tam oczekują na to czy wynik będzie pozytywny czy negatywny – mówi Dariusz Surmacz z komendy Straży Pożarnej w Gorlicach.

Okazało się, że mężczyzna podał inny adres na odbycie kwarantanny. Dlatego policja nie miała danych dotyczących jakiegokolwiek zagrożenia w miejscu, w którym doszło do pożaru.

Po tym incydencie strażacy, śladem lekarzy i ratowników zorganizowali akcje #NieKłamStrażaków. Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu, kiedy to osoba z powiatu gorlickiego na kwarantannie zgłosiła się do lekarza nie uprzedzając, że może stwarzać zagrożenie.

Posłuchaj:
mówi Dariusz Surmacz komendant Straży Pożarnej z Gorlic.
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN