Szkoła specjalna w Dębicy prawie gotowa. Kiedy koniec prac?

21.01.2022

Po czterech latach budowy, nowy budynek szkoły specjalnej w Dębicy jest już na ukończeniu.

Jak powiedział w programie Słowo za Słowo starosta dębicki Piotr Chęciek, pozostały jedynie prace wykończeniowe.

– W tej chwili są już zrobione wszystkie instalacje, wylewki, tynki. Montowane są wszystkie niezbędne elementy związane z dostarczeniem ciepła, wentylacją. Pozostaje kwestia położenia glazury, wykładzin, malowania ścian czy elewacji. Dodatkowo trwa budowa chodników, boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw. Można powiedzieć, że teraz właśnie trwa bardzo intensywna praca. Myślę, że w ciągu 2-3 miesięcy budynek zostanie wykończony i będzie nas czekał etap szybkiego przetargu na zakup wyposażenia.

Starosta dębicki podkreśla, że szkoła będzie gotowa przed nowym rokiem szkolnym.

– Na pewno zdążymy do września. W 2018 roku rozpoczął się proces budowy szkoły. Ona początkowo była zaplanowana na 10 lat. Udało się nam maksymalnie skrócić ten czas i w cztery lata zostanie ona wybudowana. Mogłaby być nawet wcześniej, ale mieliśmy do rozwiązania dużo spraw związanych z kwestiami projektowymi. Musieliśmy wiele rzeczy poprawić, czy ująć to, co jest istotne, a nie zostało zaplanowane.

Szkoła będzie przyjmować dzieci i młodzież z orzeczeniem o różnym stopniu niepełnosprawności, zarówno fizycznej jak i intelektualnej.

Oprócz szkoły podstawowej będzie tam również szkoła przysposabiająca, nauczanie wczesnoszkolne, a także warsztaty terapii zajęciowej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN