Szkoła u mistrza Paderewskiego z bogatą ofertę edukacyjną

09.06.2020

Technikum, liceum ogólnokształcące, szkoła branżowa I stopnia, jak również szkoła policealna. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach zachęca młodych do kontynuowania nauki w tej placówce.

Dyrektor szkoły Józef Parys, gość porannego programu RDN Słowo za Słowo powiedział, że szkoła u mistrza Paderewskiego ma bogatą ofertę edukacyjną.

Jak mówi, to nie tylko otwarta kilka dni temu najnowocześniejsza pracownia informatyczna w regionie.

Inne nowe pracownie, jak pracownia kosmetyczna dla szkoły policealnej, jak już za kilka miesięcy nowa pracownia cukiernicza. Kształcimy w przeróżnych zawodach przyszłych mistrzów na rynku pracy. To przyszli fryzjerzy, to także informatycy i hotelarze. W samym liceum ogólnokształcącym tak dopasowane są rozszerzenia, by naszą młodzież z regionu Pogórza Ciężkowickiego zadowolić, by mogła tutaj kształcić się i przygotowywać do podjęcia studiów wyższych.

Jak dodaje Józef Parys, dla młodzieży, która chce wcześniej podjąć pracę czeka szkoła branżowa, która kształci w klasach wielozawodowych. Absolwentami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach są trzej bracia z zespołu Pectus.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN