Szlaki i atrakcje turystyczne Sądecczyzny docenione w dobie pandemii

18.09.2020

Sądeckie szlaki piesze, ścieżki rowerowe, czy kulinarne przysmaki to coraz częstsze odkrycia turystów odwiedzających Małopolskę w dobie pandemii. Takie wnioski, dotyczące między innymi regionu, ukazują najnowsze wyniki badań wśród małopolskiej branży turystycznej, które zostały wykonane na rzecz kampanii “Małopolska. Poznajmy się”.

Ankietowani wskazywali, że cała Małopolska to region z ogromnym potencjałem, w którym można praktykować turystykę poza, tak zwanym, utartym szlakiem. Chodzi o to, że w czasach zagrożenia epidemicznego w naszym województwie można zaobserwować wzmożony ruch turystyczny w miejscach jeszcze wcześniej nie odwiedzanych tak często jak Tatry, Zakopane, czy Kraków. Tu prym wiedzie szeroko pojęty region Sądecczyzny, bo jak podają wyniki ankiety znaleźć tu można sporo mniej uczęszczanych szlaków turystycznych, czy cichych miejscowości pełnych zaplecza agroturystycznego, co daje swego rodzaju ucieczkę od tłoku, tym samym większy kontakt z przyrodą, a więc mniejsze zagrożenie epidemiczne. Okazuje się, że takie zwiedzanie podczas pandemii spowodowało, że turyści odkrywają i częściej odwiedzają zakątki mniej znane oraz doceniają elementy z nimi związane.

Jak pokazuje zorganizowana przez urząd marszałkowski ankieta swoje pięć minut w kwestii kulinariów zaczęły mieć chociażby placki ryterskie, miód z Gorlic, czy piwo ze Szczyrzyca w Beskidzie Wyspowym. Docenione też zostały atrakcje dla całych rodzin jak Muzeum Zabawek z Krynicy, ścieżka sensoryczno-przyrodnicza na Jamnej, czy wioska indiańska w Zalasowej. “Szlak sadzonego jaja” w Muszynie, Małopolska Droga św. Jakuba, Międzykulturowy Szlak Turystyczny Pogranicza Polsko-Słowackiego, a także szlak na Koziarz w Beskidzie Sądeckim.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN