Szlaki w dolinie Kamienicy ponownie dostępne dla turystów

30.11.2020

Gorczański Park Narodowy zakończył remonty. Turyści po kilku miesiącach ponownie mogą wędrować na Przełęcz Borek i dalej w stronę Turbacza.

Miniony weekend był pierwszym, w którym turyści mogli ruszyć na odnowione , a dodatkowo od razu zaśnieżone gorczańskie szlaki. Otwarto znaną, znakowaną na niebiesko trasę powyżej mostu na Papieżówce do przełęczy Borek.

Oprócz pieszego wiedzie tam również szlak rowerowy i konny, a węzeł szlaków na przełęczy pozwala ruszyć dalej, na przykład w stronę schroniska na Turbaczu.

Swobodnie można też poruszać się już szlakiem pieszym zielonym z doliny Kamienicy przez polanę Stawieniec na Gorc Troszacki, gdzie dołącza szlak żółty dalej na szczyt Kudłonia.

Jak informują władze Gorczańskiego Parku Narodowego na szlakach zalega śnieg, a na drzewach okiść śniegowa, dlatego na wycieczki trzeba być dobrze wyposażonym i pamiętać, aby zejść w doliny przed zmierzchem.

Parkowcy przypominają też o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego. Na szlakach trzeba zachowywać odpowiedni dystans społeczny, a w miejscach publicznych, na przykład na parkingu, należy mieć zasłonięte usta i nos.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN