Nowy wiadukt, a już oszpecony – interwencja RDN

25.09.2018

Nowy wiadukt i już pomalowany przez wandali – narzekają mieszkańcy Tarnowa, którzy zauważyli szpecące napisy na niedawno otwartym przejeździe kolejowym przy ul. Warsztatowej.

– Jak widzę takie zachowanie, to mi ciarki przechodzą. – To jest wandalizm. – Wyremontowali, to musiałby być jakimś monitoring, żeby tego pilnować. – Niedobrze, co tylko nowego jest zrobione, od razu to psują. – Bardzo mi się to nie podoba, jest okropnie. Wszystko, co nowe, zaraz jest niszczone – skarżą się mieszkańcy.

Dorota Szalacha, rzeczniczka PKP zapewnia, że firma zajmie się tą sprawą.

– Bazgroły na wiadukcie w Tarnowie oczywiście będą usunięte. Polskie Linie Kolejowe prowadzą działania prewencyjne, na bieżąco monitorujemy stan infrastruktury kolejowej, by przede wszystkim zagwarantować w pełni bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Dokonywane są również przeglądy terenów pod kątem utrzymania porządku i estetyki tych miejsc – wyjaśnia Dorota Szalacha.

Rzeczniczka dodaje, że zawsze sprawdzane są sygnały od mieszkańców, że w danym miejscu doszło do aktu wandalizmu.

Tymczasem jak informuje straż miejska, za niszczenie wspólnego mienia grozi kara do 500 zł. Szkopuł w tym, że sprawcę bardzo trudno jest złapać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy i przechodnie
Dorota Szalacha
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN