Szpital polowy w “Jaskółce” najwcześniej w grudniu. Umowa wciąż niepodpisana

05.11.2020

Na początku tego tygodnia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela przekazał wojewodzie małopolskiemu halę “Jaskółka” w celu utworzenia tam szpitala polowego.

Zaplecze medyczne tego miejsca będą stanowić medycy ze szpitala św. Łukasza w Tarnowie – mówi prezydent Roman Ciepiela.

– Najważniejsze jest życie i zdrowie naszych mieszkańców, ponieważ w szpitalach tworzą się wąskie gardła, na SORze, na izbie przyjęć. Więc konieczne jest stworzenie aren tymczasowych, arena “Jaskółka” będzie takim obiektem, który będzie dostosowany do pracy służb medycznych. Wirus przyspiesza, ilość zakażeń jest ogromna, trzeba zrobić wszystko aby jak najszybciej oddać pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom nowy obiekt.

Według informacji podanych przez portal tarnow.pl projekt przekształcenia hali “Jaskółka” w szpital polowy miał być gotowy jeszcze we wtorek. Jednak według informacji przekazanych radiu RDN Małopolska przez biuro prasowe Wojewody i wykonawcę, firmę Budimex, procedury formalne wciąż nie są ukończone.

Umowa na wykonanie szpitala powinna być podpisana w ciągu najbliższych dni – mówi rzecznik prasowy firmy Budimex Michał Wrzosek – Dopiero wtedy będziemy mogli rozpocząć prace mające na celu utworzenie szpitala polowego. Potrwają one maksymalnie dziesięć tygodni.

Według informacji przekazanych przez firmę Budimex hala “Jaskółka” cechuje się dużą przestrzenią i nowoczesną infrastrukturą, co może przyspieszyć prace. Termin ukończenia szpitala polowego to jednak, według Budimexu, nie wcześniej niż pierwsza połowa grudnia.

Jak dodaje rzecznik prasowy Budmiexu duży problem stanowi budowa instalacji tlenowych. Część sprzętu być może zostanie przywieziona z zagranicy.

Wkład finansowy w tworzenie szpitala polowego w “Jaskółce” ma także bank PKO BP.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Bartek Ziaja, fot. tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN