Szpital św. Łukasza nie wprowadza zakazu odwiedzin, ale obowiązują obostrzenia

06.10.2021

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem niektóre placówki medyczne w regionie decydują się na wstrzymanie lub ograniczenie odwiedzin bliskich.

Chorych nie można odwiedzać między innymi w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, Dębicy i na dwóch oddziałach szpitala w Mielcu.

Jak powiedziała w Pulsie Regionu dyrektor szpitala św. Łukasza w Tarnowie Anna Czech, po wznowieniu odwiedzin, wszystkie wizyty odbywają się w reżimie sanitarnym i tylko w wyznaczonych godzinach.

– Kontakt z rodziną czy z bliskimi jest bardzo ważny, dlatego już w czerwcu dałam możliwość ordynatorom i kierownikom oddziałów, aby ustalali zasady tych odwiedzin, czyli jakieś konkretne godziny wyznaczone, bo wcześniej ten kontakt był nieograniczony. Teraz jednak musimy trzymać reżim, więc są wyznaczone godziny i zasady co do czasu spotkania z pacjentem.

– Utrudniony, ale nie niemożliwy kontakt osobisty z pacjentem jest tylko na oddziale neurologii – dodaje Anna Czech.

– Na oddziałach, które są przeładowane, to będziemy ograniczać liczbę odwiedzających. Odwiedziny będą, ale nie może dochodzić do zatłoczenia, jeśli do każdego pacjenta przyszedłby ktoś z rodziny, to nagle robi nam się około 40 osób samych odwiedzających.

Władze szpitala jak dotąd nie wprowadziły zakazu wejścia dla niezaszczepionych odwiedzających. Do pacjenta może wejść w danej chwili tylko jedna odwiedzająca osoba.

Czas odwiedzin nie powinien być dłuższy niż pół godziny. O wydłużeniu czasu może zdecydować jednak kierownik oddziału, rozpatrując indywidualnie każdy przypadek. Odwiedzający mają obowiązek noszenia maseczki, zakrywającej usta i nos.

Szczegółowe godziny odwiedzin na poszczególnych oddziałach szpitala św. Łukasza w Tarnowie znajdziecie na stronie placówki.

Posłuchaj:
Anna Czech
Cała rozmowa
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Maciej Rogóż
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN