Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej gotowy na czwartą falę pandemii [WIDEO]

27.08.2021

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny może przyjąć 60 pacjentów chorych na Covid-19 – poinformował starosta dąbrowski.

Lesław Wieczorek w programie Słowo za Słowo wyraził nadzieję, że nie sprawdzą się czarne scenariusze, ale zapewnił jednocześnie, że szpital jest gotowy na przyjęcie większej liczby osób, które będą wymagać hospitalizacji w związku z zakażeniem koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia przewiduje duży wzrost zakażeń na przełomie września i października.

– To są niepokojące informacje. Szpital dąbrowski jest przygotowany na to. Ja przypomnę, że jesteśmy w tej chwili nadal największym szpitalem covidowym w Małopolsce. Mamy zabezpieczone 60 łóżek. W każdej chwili możemy przyjąć większą liczbę pacjentów. Obecnie sytuacja jest stabilna. Na oddziale covidowym przebywa kilku pacjentów.

Obecnie w powiecie dąbrowskim zaszczepiło się nieco ponad 30 procent mieszkańców.

Starosta ma nadzieję, że te dane się zmienią ponieważ w najbliższym czasie będą organizowane kolejne plenerowe punkty szczepień.

Niedawno mieszkańcy Powiśla mogli się zaszczepić podczas koncertu z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

– Dane nie są najlepsze jeśli chodzi o nasz powiat. Wyszczepień mamy na poziomie nieco ponad 30 procent. Jednak muszę powiedzieć, że są inicjatywy które promują szczepienia. Chciałbym szczególnie podziękować Kołom Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeniom, które podjęły takie działania i w kilku miejscowościach zorganizowano szczepienia, jak chociażby w miejscowości Luszowice czy w Woli Mędrzechowskiej. Niebawem będzie także szczepienie w miejscowości Lubasz i w Smęgorzowie.

Tymczasem Minister Zdrowia, w kontekście czwartej fali koronawirusa zapowiada powrót do stref: czerwonej, żółtej i zielonej. Ma to zależeć m.in. od liczby zaszczepionych osób w danym powiecie.

Posłuchaj:
Lesław Wieczorek
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN