Szpitale w regionie odmrażają łóżka covidowe

22.04.2021

Wojewoda małopolski podjął decyzję o uwolnieniu około 200 łóżek covidowych – w siedmiu szpitalach w całym regionie oraz w szpitalu tymczasowym w EXPO w Krakowie.

Łóżka te będą służyły pozostałym pacjentom szpitali.

O 12 zmniejszona została liczba łóżek covidowych w szpitalu powiatowym w Brzesku – powiedziała RDN rzeczniczka placówki Monika Mikołajek- Burek.

– Łóżka dla pacjentów z podejrzeniem covida mieliśmy w liczbie 6, zostały one pozostawione na takim samym poziomie oraz łóżka intensywnej terapii także zostały na tym samym poziomie, jest ich co najmniej 15. Zmniejszyliśmy tylko o te łóżka covidowe, zwykłe o 12. Obecnie jest takich łóżek 68.

Jak dodaje rzecznik szpitala powiatowego w Brzesku, nadal ciężkich przypadków zachorowań na Covid – 19 jest wiele. Spada jedynie liczba osób przyjmowanych do oddziału covidowego.

– Mogliśmy zmniejszyć rzeczywiście te łóżka covidowe, o tyle odsetek pacjentów wymagających intensywnej terapii, w tym podpięcia do respiratora jest niezmiennie wysoki. On nie spada. Jak mieliśmy 2 tygodnie temu 16-17 osób podpiętych do respiratora, wczoraj to znowu było 17, a w zeszłym tygodniu było to nawet 20 osób. Nadal mamy wysoki odsetek zajętości łóżek z respiratorami.

W szpitalu powiatowym w Brzesku z zarażeniem koronawirusem leczone są głównie osoby powyżej 60 roku życia.

Dodajmy, że w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie zmniejszona została liczba łóżek covidowych o 36 łóżek, a w Szpitalu im. Edwarda Szczeklika o 30.

Posłuchaj:
Monika Mikołajek- Burek
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN