Sztuczna wyspa i rewitalizacja centrum Wietrzychowic. Takie plany na ten rok ma wójt

19.01.2022

13 milionów złotych przeznaczy w tym roku gmina Wietrzychowice na inwestycje. Nie będą to tylko drogi, kanalizacja, czy termomodernizacja budynków. Wójt Tomasz Banek liczy też na rozwój turystyki.

Jak przekonywał w programie ‘Słowo za Słowo’, jedną z pilniejszych potrzeb samorządu jest rewitalizacja centrum gminy. Ma ona zyskać nowy charakter, a także wykorzystać potencjał turystyczny, który wiąże się między innymi ze ścieżkami rowerowymi przebiegającymi przez gminę.

– Przygotowujemy się do rewitalizacji Wietrzychowic, jako miejscowości. Uważam, że ta część centralna musi być zmodernizowana pod kątem nie tylko estetycznym, ale także turystycznym, bo tam przebiega wiślana trasa rowerowa, dlatego chcemy wprowadzić taki element turystyczny, którego nie ma nigdzie w okolicy. Zdradzę go dopiero, jak będziemy mieć zapewnione środki. Mamy przygotowany projekt i wizualizację.

W plany rozwoju turystyki ma się wpisywać również usypanie na stawie w Miechowicach Małych sztucznej wyspy. Powstaje tam już zaplecze przeznaczone do rekreacji.

– Sztuczna wyspa jest dopięciem tej oferty turystycznej dla mieszkańców lokalnych i dla mieszkańców spoza. Te ścieżki rowerowe przyciągają mieszkańców do tego, żeby wyjechać poza nie. Widzimy tworzenie się nowych lokali agroturystycznych, gdzie mieszkańcy przyjeżdżają do Wietrzychowic i tam chcą spędzić weekend w tych domkach agroturystycznych.

Wójt na sfinansowanie tych inwestycji ma zamiar pozyskać zewnętrzne środki. Liczy tutaj między innymi na pieniądze z kolejnego naboru do Polskiego Ładu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN