Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia na życie i pojawia się wiele pytań? Odpowiadamy na niektóre z nich

28.07.2021

Kiedy przychodzi do wyboru najlepszego ubezpieczenia na życie, liczba opcji do wyboru może przyprawić o zawrót głowy. Kluczem do wyboru tej właściwej polisy będą z pewnością indywidualne potrzeby. Odpowiedź na pytania: co chcę zabezpieczyć? i na czym mi najbardziej zależy? będzie najlepszą wskazówką. Polisa na życie może spełniać o wiele więcej funkcji niż tylko zabezpieczać na wypadek śmierci. Wszystko jest kwestią wybrania odpowiedniego zakresu w postaci ubezpieczeń dodatkowych. Wówczas otrzymasz ubezpieczenie skrojone na Twoją miarę.

Korzyści, teraz i w przyszłości

Rozbudowując podstawowy zakres ochrony możesz przygotować się na wiele scenariuszy. Znaleźć najlepszą dla siebie polisę, która spełnia funkcję ochronną, inwestycyjną, zabezpieczającą Twoją zdrowie. To wsparcie tu i teraz dla Ciebie, nie tylko dla najbliższej rodziny po Twojej śmierci.

Ważną kwestią jest również wybór odpowiedniego produktu. Bo ubezpieczenie na życie nie jedno ma imię. Różnią się zawartością, możliwościami rozszerzenia zakresu ochrony i naciskiem na określoną funkcję np. ochronną czy inwestycyjną.  Przykład?

Flexi Plus, czyli ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym. Stery są w Twoich rękach. Ty ustalasz strategię inwestycyjną i to, gdzie chcesz lokować swoje środki. Wybierasz też walutę, w której chcesz inwestować, i czas, w którym chcesz to robić. To wszystko oprócz standardowego ubezpieczenia na życie, które zapewni pomoc finansową Twoim bliskim, gdy Ciebie nie będzie już obok. Składka w tym ubezpieczeniu jest jednorazowa – płacisz raz za cały okres trwania polisy.

Ubezpieczenie na życie i dożycie – o co chodzi?

Jedną z opcji, którą możemy wybrać jest ubezpieczenie na życie i dożycie.  I tu pojawia się pytanie, co to jest ubezpieczenie na dożycie? Jak sama nazwa wskazuje chodzi o to, aby (jakkolwiek bezpośrednio to nie zabrzmi) dożyć do określonego w polisie wieku. Na ogół jest to też data końca obowiązywania polisy na życie. W momencie uzyskania określonego wieku, ubezpieczyciel wypłaca świadczenie.

Śmierć ubezpieczonego powoduję wypłatę świadczenia, które otrzymują wybrani uposażeni. Ich dane są zawarte na polisie. Na ogół są to najbliżsi członkowie rodziny, żona, partnerka, dzieci. Oczywiście to od Ciebie zależy, kogo uposażysz do pobrania świadczenia po Twojej śmierci. Ubezpieczenie na życie i dożycie może dać jeszcze jedną możliwość wcześniejszego uzyskania świadczenia. To przypadek zdiagnozowania choroby śmiertelnej. Zazwyczaj wtedy jest wypłacane 50% świadczenia z tytułu śmierci.

Kiedy przydaje się polisa na życie?

Na to pytanie już w sumie udało się odpowiedzieć. Pierwsza sytuacja to wspomniane zabezpieczenie finansowe najbliższych na wypadek sytuacji, gdy Cię zabraknie. W przypadku kredytu hipotecznego polisa na życie może być koniecznością narzuconą przez bank. To zabezpieczenie na wypadek śmierci i zobowiązania spłaty rat kapitałowych i odsetek spoczywającego na współmałżonku czy dzieciach.

Ubezpieczenie na życie to również sposób na gromadzenie kapitału na przyszłość np. poprzez wspomniane inwestycję w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK) oraz ochrona zdrowia w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa może zapewnić wypłatę świadczenia w razie pobytu w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku, trwałej niezdolności do pracy po wypadku, utraty zdrowia, poważnego zachorowania, operacji chirurgicznej.

Wszystko zależy od naszych potrzeb i rodzaju produktów ubezpieczeniowych, które mamy na rynku. Wybór produktów i możliwości rozszerzenia zakresu ochrony jest z każdym rokiem coraz większy.

Życie, zdrowie, inwestycja

Polisa na życie może stać się w zasadzie uniwersalnym rozwiązaniem, odpowiadającym na wiele potrzeb. Wśród nich potrzeba dotycząca zabezpieczenia swojego życia, zdrowia oraz możliwość gromadzenia kapitału i długofalowej inwestycji. Oczywiście rozglądając się za taką ofertą dobrze zestawić sobie zakres, możliwości dodatkowe i zderzyć je ze składką, jaką przyjdzie zapłacić. Przykładem wszechstronnego ubezpieczenia na życie jest Compensa Maxima.

Compensa Maxima to 3 w 1 – ochrona, gwarantowany kapitał z inwestycją i właśnie ochrona zdrowia. Ubezpieczenie na życie, która poza podstawowym zakresem daje możliwość wyboru z 17 ubezpieczeń dodatkowych. Podstawa to ubezpieczenie na życie i dożycie wraz z inwestycją w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK). 17 opcji dodatkowych możemy podzielić na rozwiązania dotyczące wypadków, chorób i życia.

Wiek a polisa na życie

Czy wraz z wiekiem zmniejszają się Twoje możliwości, jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie? Po części jest to prawdą. koszt ochrony ubezpieczeniowej wzrasta. Wybór odpowiedniej polisy jest trudniejszy. Są jednak takie rozwiązania, jak Między Nami Gold, dedykowane dla osób w wieku: 56 – 72 lata. To trzy warianty do wyboru i elastyczny zakres ochrony, który można dopasować do swoich potrzeb. Ubezpieczenie zawiera również assistance: domowy i medyczny. To najlepszy dowód na to, że polisa na życie to także wsparcie tu i teraz z myślą o przyszłości. Praktycznie w każdym wieku.

Więcej o ubezpieczeniach na życie i możliwościach ochrony w ramach polisy przeczytasz na: https://www.compensa.pl/.

Wydawca, Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN