Tablice informujące o wolnych miejscach parkingowych mają zostać podświetlone

26.01.2021

W grudniu ubiegłego roku w Tarnowie pojawiły się tablice informujące o wolnych miejscach parkingowych. Zostały one wykonane w ramach wprowadzonego Inteligentnego Systemu Transportowego. Jak się jednak okazało, nazwy ulic umieszczone na tablicach nie są widoczne po zmroku.

Łącznie w mieście umieszczonych jest 10 tablic. Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji w najbliższym czasie zostanie wykonane podświetlenie.

Na etapie przetargu nie było takiego wymagania – mówi odpowiedzialny za funkcjonowanie systemu ITS w Tarnowie Wiktor Pabian. – Firma wykonawcza zrealizowała to zgodnie z naszymi wymaganiami, nie przewidzieliśmy tego, że w godzinach wieczornych te nazwy nie będą widoczne. Sądziliśmy, że z oświetlenia ulicznego będzie wystarczająco dużo światła, żeby to przeczytać. Natomiast rozmawialiśmy z wykonawcą i on w ramach optymalizacji systemu zobowiązał się, że podejmie działania z producentem, żeby te tablice podświetlić.

Na początku firma ma wykonać listwę ledową umieszczoną od środka, jeśli to nie przyniesie zadowalających efektów, to tablica ma być podświetlona od zewnątrz.

Prace mają być wykonane w przeciągu dwóch miesięcy.

Posłuchaj:
Wiktor Pabian
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN