Tabor policyjny mocno wyeksploatowany

05.03.2018

Nawet trzysta tysięcy przejechanych kilometrów mają niektóre z samochodów tarnowskiej policji. Tabor jest mocno wyeksploatowany. Średnio około dziesięciu pojazdów rocznie trzeba wycofać. Podobna sytuacja jest w całym kraju, co potwierdził raport Najwyższej Izby Kontroli.

Generalnie mamy pojazdy z dużym przebiegiem – mówi Witold Ślęzak, zastępca komendanta miejskiego policji w Tarnowie. – To wynika z tego, że te samochody praktycznie jeżdżą całą dobę, bo pracujemy na trzy zmiany.  Samochód cały czas jest w eksploatacji, więc stosunkowo młody pojazd ma już duży przebieg, nawet 200-300 tys. km. My te samochody eksploatujemy w ruchu miejskim, to bardzo wpływa na ich kondycję techniczną – tłumaczy zastępca komendanta.

Na szczęście co roku nasz tabor samochodowy jest zasilany z zakupów centralnych – mówi Witold Ślęzak. – W tym roku dostaliśmy samochód nieoznakowany BMW, który pracuje z wideo-rejestratorem i to jest walka z najpoważniejszymi zagrożeniami na drogach, bo nie ma co ukrywać, ale prędkość to jedno z największych zagrożeń. Zakupiliśmy też 7 samochodów pod koniec roku, gdzie 50% środków dostaliśmy od samorządów. Ta sama baza jednak dość szybko się starzeje, bo te samochody mocno pracują – dodaje zastępca komendanta miejskiego policji w Tarnowie

Tabor tarnowskiej policji liczy dokładnie 108 oznakowanych i nieoznakowanych pojazdów. Funkcjonariuszom z Tarnowa, ale i z innych miast, najbardziej brakuje furgonów. Niedługo część policjantów przejdzie specjalny kurs prawa jazdy w trudnych warunkach.

Więcej o pracy tarnowskiej Policji w Pulsie Regionu. Gościem po 16.00 będzie komendant Mariusz Dymura.

Posłuchaj:
Witold Ślęzak
Witold Ślęzak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN