Tadeusz Bąk: – Wojnicz się zmieni, Wojniczowi się to należało [WIDEO]

09.06.2021

Rewitalizacja rynku, remonty dróg, nowe chodniki, budowa wodociągów, remonty szkół – gmina Wojnicz nabiera inwestycyjnego rozpędu.

Burmistrz Tadeusz Bąk w programie Słowo za Słowo powiedział, że jest to możliwe dzięki środkom rządowym, jakie gmina otrzymała w ostatnim czasie.

Tylko w ciągu ostatniego roku do gminnej kasy wpłynęło 20 mln złotych.

– Wojnicz się zmieni, Wojniczowi się to należało. Będzie ładnie rynek zrobiony, na wszystkich drogach głównych zostanie zmieniona nawierzchnia, wyremontujemy chodniki, będzie termomodernizacja szkół w Wojniczu, Wielkiej Wsi i w Domu Ludowym, planujemy budowę sieci wodociągowej w Sukmaniu za ponad 4 mln złotych, za 800 tys. złotych zrobimy stołówkę w szkole podstawowej dla ponad 600 uczniów, to także budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK), w planach mamy także remont stadionu Olimpii Wojnicz.

Burmistrz zapowiada także zmiany w zaniedbanym od lat Pałacu Dąmbskich, który docelowo ma służyć mieszkańcom gminy, jako miejsce ich aktywizacji i działalności kulturalnej.

Do końca lipca ma być gotowy projekt rewitalizacji obiektu wraz z parkiem, a jeszcze w tym roku zostanie wymieniony dach. Gmina dostała na to 1 milion złotych rządowych środków. Burmistrz zapowiada starania o kolejne dotacje.

Tadeusz Bąk ma nadzieję, że w przeciągu 3 do 5 lat pałac wraz z całym otoczeniem będzie wizytówką Wojnicza.

 

Posłuchaj:
Tadeusz Bąk
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN