Talia – srebrny jubileusz zobowiązuje

17.09.2021

W piątek (17.09) rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia w Tarnowie.

Organizatorzy przekonują, że 25. jubileuszowa odsłona wydarzenia nie zawiedzie miłośników sztuki teatralnej.

W programie m.in. ‘Piękna Lucynda” Mariana Hemara, ‘Rewizor” Mikołaja Gogola czy ‘Miłosna Osiecka”, koncert w wykonaniu Katarzyny Żak.

– Żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z naszej oferty, część najbardziej rozchwytywanych spektakli odbędzie się na większej scenie – mówi Karolina Białas z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

– Ustawiliśmy te tytuły w Centrum Sztuki Mościce w sali widowiskowej, gramy je dwukrotnie, w związku z czym wciąż można otrzymać bilety. Takim tytułem, na który może się okazać, że będzie trudno się dostać, to ‘Tresowany mężczyzna”. Wynika to z tego, że gramy ten spektakl na dużej scenie, to spektakl finałowy, który pojawi się jednokrotnie.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się sztuka ‘Mayday”, na który zaprasza dyrektor artystyczny Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Matylda Baczyńska.

– Z wielką niecierpliwością oczekujemy ‘Mayday” w Centrum Sztuki Mościce. Nie chciałabym za bardzo spoilerować sztuki tym, którzy jej nie widzieli, żeby nie zepsuć niespodzianki, ale bardzo serdecznie zachęcam, ponieważ zarówno reżyseria w tym spektaklu, to jak aktorzy zostali poprowadzeni, niektóre naprawdę brawurowe kreacje aktorskie są warte obejrzenia plus bardzo malownicza scenografia, nieoczywista, co bardzo często słyszymy jak na ten spektakl. Bardzo serdecznie zapraszamy i nie mogę się doczekać.

– Srebrny jubileusz zobowiązuje – przyznaje dyrektor teatru, Rafał Balawejder.

 – W tym roku to wyjątkowe wydarzenie, bo 25. festiwal jubileuszowy, myślę, że pomysłodawcy festiwalu nie myśleli, że aż tak się rozwinie, z niewinnego pierwszego pomysłu przerodził się w niezwykle dobrze postrzegany festiwal teatralny w całym kraju i wiemy to po liczbie zgłoszeń, których w tym roku było kilkadziesiąt, po tym, jak teatry same starają się dostać na ten festiwal.

25. Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia w Tarnowie rozpoczyna się 17 września i potrwa do 25 września.

Na antenie RDN rozdajemy zaproszenia na spektakle.

Posłuchaj:
Karolina Białas
Matylda Baczyńska
Marek Balewajder
Jolanta Moździerz, fot. Teatr w Tarnowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN