Tamel – tarnowski międzynarodowy potentat chce się mocniej rozwijać

28.01.2020

W roku 2020 firma planuje inwestycje na poziomie ponad 3 mln euro. 

Czy będą nowe miejsca pracy w regionie?

W tym roku planujemy inwestycje na poziomie 2,5-3,5 mln euro. Chodzi bardziej o wymianę maszyn, które mamy, na nowsze. Większych inwestycji nie planujemy, ten rok jest zaplanowany na poziomie 2019 z małym plusem. Na pewno jakieś etaty będą, trudno w tej chwili oszacować na jakim poziomie. Ale to raczej w drugiej połowie roku – mówi Martin Neumann, prezes tarnowskiego Tamelu.

Tarnowski producent silników elektrycznych to spółka mająca ponad 70-letnią tradycję, swoje produkty wysyła do odbiorców na całym świecie.

Obecnie w Tarnowie zatrudnia ponad 800 osób. Spółka wspiera także praktyki zawodowe uczniów 3 szkół zawodowych z terenu powiatu, którzy potem mogą znaleźć zatrudnienie w tej firmie.

Ten program także ma być poszerzany – deklaruje prezes.

My mamy w tej chwili wspólny projekt ze starostwem tarnowskim i z powiatem, chodzi o szkolenie pracownika. Coraz trudniej znaleźć pracowników z umiejętnościami, z doświadczeniem, dlatego prowadzimy wspólnie ze szkołami zawodowymi szkolenie pracowników w systemie dualnym – połączonym z treningiem w zakładzie.

Na przestrzeni kilku lat, firma zatrudniła już prawie 40 absolwentów szkół włączonych w ten projekt.

Posłuchaj:
Martin Neumann
Anna Szczepanek, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN