Taniej za wodę i ścieki w Bochni

20.05.2020

Nowe taryfy tamtejszego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wejdą w życie od 29 maja. O ile mniej zapłacą odbiorcy i z czego to wynika?

Mówiąc o obniżce warto przypomnieć, że przed rokiem ceny wody wzrosły o 9 %, a ścieków aż o 46 %. W tym kontekście teraz ich zmniejszenie odpowiednio o 7 % i 4 % pokazuje, że skala obniżki jest niewielka.

Ostatnio potrzebowaliśmy nieco więcej środków, bo realizowaliśmy dużą inwestycję rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków, która jest już właściwie zakończona. Utrzymanie oczyszczalni jest teraz tańsze – mówi prezes MPWiK Zbigniew Rachwał.

– Jak już ruszyła oczyszczalnia, to produkujemy własny prąd. Osadu jest już zdecydowanie mniej.

Obecnie obowiązujące taryfy roczne były zaplanowane na trzy lata i zatwierdzane przed dwoma laty przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Bocheński MPWiK zaopatruje miasto oraz Łapczycę, Gawłów, Ostrów Szlachecki, Słomkę i Krzyżanowice. Na tym terenie obowiązuje w sumie 17 grup taryfowych, dostosowanych do sposobów pomiaru zużycia i okresów rozliczeniowych. Nowe stawki będą obowiązywać do 28 maja 2021 r.

Posłuchaj:
Zbigniew Rachwał
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Ludwin
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN