Taras Widokowy na Dunajec i Tarnów? Takie plany mają w Wierzchosławicach [WIZUALIZACJA]

21.07.2021

W najbliższych latach przy “Rybitwie” w Ostrowie ma powstać taras widokowy na Dunajec i Tarnów, oraz inne atrakcje takie jak pumptruck czy skatepark.

Wiele zależy jednak od uzgodnień wodno-prawnych, gdyż ten teren znajduje się w miejscu zalewowym. Dopiero wówczas będą mogły się rozpocząć prace projektowe.

Jak mówi wójt Andrzej Mróz, dalsze plany rozwoju tego miejsca są spowodowane dużym zainteresowaniem trasą VeloDunajec, która niedawno została oddana do użytku.

W weekendy dla wszystkich turystów dostępna jest także nowa “Rybitwa”, gdzie znajduje się gastronomia. Wyremontowane zostały też boiska do gier zespołowych.

– Mamy już przygotowaną koncepcję, gdzie byłby to wspaniały taras, gdzie można by umieścić gastronomię, miejsce wypoczynku. Byłoby to miejsce, które uatrakcyjniło ten teren dla wszystkich, którzy chcą tam przyjechać. Szczególnie dla rowerzystów, bo ta trasa VeloDunajec jest rzeczywiście dużą atrakcją. Chcielibyśmy tam wybudować pumptruck, może skatepark, żeby to było rzeczywiście takie miejsce rekreacji.

Wójt Wierzchosławic liczy, że na inwestycję pozyska środki unijne w ramach nowej perspektywy finansowej.

Na razie jest na etapie uzgodnień wodno-prawnych. Dopiero później nastąpi opracowanie projektu.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, inwestycja zostanie zakończona za trzy-cztery lata.

Posłuchaj:
Andrzej Mróz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN