Tarnów. Chciał oszczędzić im cierpienia? Zabójca dziecka przesłuchany. Ma postawione zarzuty

08.10.2021

Dmitro T. zabójca siedmioletniego dziecka został przesłuchany przez tarnowską prokuraturę. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli zabójstwa własnego syna i usiłowania morderstwa swojej żony.

Jak twierdził, dopuścił się zbrodni bo chciał oszczędzić cierpienia swoim najbliższym. Sam też chciał popełnić samobójstwo raniąc się nożem w klatkę piersiową i wyskakując z okna – mówi prokurator okręgowy Mieczysław Sienicki.

– Z jego wyjaśnień wynika, że motywem miała być chęć oszczędzenia im cierpień związanych z bliżej nieokreśloną grupą, czy też władzą jak on to nazywał, która miała im zagrażać. Ta grupa miała ich uwięzić i odebrać całe mienie. Na członków tej grupy używał określenia ‘oni’.

27-letni mężczyzna w ostatnim czasie nie leczył się psychiatrycznie, chociaż jak zeznali jego żona i pracodawca, od kilku dni kontakt z nim był utrudniony. Dmitro T. przebywał na stałe w Polsce od maja tego roku. Pracował w jednej z tarnowskich restauracji.

Mężczyzna w najbliższych dniach zostanie najprawdopodobniej osadzony na oddziale szpitalnym aresztu śledczego w Krakowie. W dalszej części biegli stwierdzą, czy w momencie zbrodni był on poczytalny. Dmitrowi T. grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj:
Mieczysław Sienicki
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN