Tarnów dołącza do Rowerowej Stolicy Polski

26.08.2020

Dzięki aplikacji tarnowianie będą mogli nabijać punkty za jazdę na rowerze, które potem będzie można wymienić na rabaty i upominki.

“Rowerowa Stolica Polski” to wielofunkcyjna, bezpłatna aplikacja dla osób uprawiających sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany dystans i spalone kalorie. Przebyte szlaki oznacza na mapie. Uprawiany sport można wybrać spośród 18 aktywności. Każdy przebyty kilometr przeliczamy na punkty. Aplikacja daje też możliwość wyznaczania celów i sprawdzania pogody.

Miasto przystąpiło do “Rowerowej Stolicy Polski” po raz pierwszy. I to jest taka ogólnopolska akcja jeżdżenia na rowerze i nabijania punktów dla danego miasta w aplikacji. Na te “koronawirusowe czasy” jest to świetna forma aktywności – komentuje Maria Zawada-Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Tarnów.

We wrześniu ruszy walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Metropolia Bydgoszcz. 1 przejechany kilometr to 1 punkt dla danego miasta. W walce o Puchar 1 przejechany kilometr dzieli się przez liczbę mieszkańców.

Tarnów przystąpi do akcji 1 września.

Posłuchaj:
Maria Zawada-Blik
Wydawca, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN