Tarnów. Odkręcił gaz, groził, że wysadzi blok

15.12.2020

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Garbarskiej w Tarnowie.

Dziś, tuż po godzinie 6 służby otrzymały wiadomość, że jeden z mieszkańców tego bloku zabarykadował się w swoim mieszkaniu i grozi wysadzeniem budynku.

Na miejsce niezwłocznie udały się wszystkie służby – Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Gazowe i policyjni negocjatorzy. Zawiadomiono także sztab kryzysowy. Funkcjonariusze ewakuowali ponad 30 osób i podjęli interwencję.

Policjanci oczywiście próbowali rozmawiać z mieszkańcem, który na jedenastym piętrze bloku groził pozostałym mieszkańcom, natomiast pozostałe służby zabezpieczały blok oraz ewakuowały lokatorów. Po kilkudziesięciu minutach udało się nawiązać kontakt z tym mężczyzną, uchylił lekko drzwi i policjanci mogli podjąć interwencję. Weszli do środka, obezwładnili mężczyznę. W mieszkaniu czuć było charakterystyczną woń ulatniającego się gazu – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Po zabezpieczeniu i przewietrzeniu mieszkania wszyscy mieszkańcy bloku mogli powrócić do swoich domów.

Sprawca, 56-letni tarnowianin, został przekazany w ręce lekarzy. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Póki co nie wiadomo co skłoniło go do tak desperackiego kroku.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN