Region tarnowski: Oblezenie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

02.01.2017

 

To byly pracowite dni dla tarnowskiego pogotowia. Tradycyjnie, ostatni dzien w roku oraz Nowy Rok to dla ratowników medycznych czas wytezonej sluzby. Karetki wyjezdzaly do wezwan 115 razy, w tym 58 razy w samym Tarnowie. Najczesciej ratownicy musieli pomagac pacjentom z  róznymi dolegliwosciami bólowymi.

Po pólnocy, niestety, nie zabraklo tez wezwan do obrazen wywolanych odpalaniem fajerwerków. Dla trzech osób odpalanie sztucznych ogni po spozyciu alkoholu skonczylo sie koniecznoscia wezwania karetki.

Ratownicy pomagali tez mieszkancom regionu, którzy doznali róznych urazów. W samego Sylwestra takich interwencji bylo 14. Wlasnie urazy to glówny powód oblezenia tarnowskiego Szpitalnego Oddzialu Ratunkowego, którego pracownicy wciaz maja pelne rece roboty po sylwestrowym weekendzie. Trafilo tam wielu pacjentów z róznymi obrazeniami i zlamanymi konczynami, glównie przez poslizgniecia. Oblezenie na SORze trwa, bo i teraz zglaszaja sie tam noworoczni jeszcze pacjenci. Wiecej o tym w naszych serwisach.

Katarzyna Cygan

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN