Tarnów się szczepi – Rodzinny piknik na Kantorii pod hasłem zdrowia

22.07.2021

Konsultacje z lekarzami i rehabilitantami, warsztaty edukacyjne dla seniorów, gry i zabawy dla dzieci, ale przede wszystkim możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19 – w sobotę 24 lipca od godz. 15 na tarnowskiej Kantorii rusza rodzinny piknik pod hasłem: “Tarnów się szczepi”.

Jak zapewnia Maria Zawada-Bilik z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, na pikniku nie braknie atrakcji, ale organizatorzy stawiają przede wszystkim na edukację prozdrowotną.

– Będą specjaliści z zakresu rehabilitacji pocovidowej, która dotyczy osób, które przeszły Covid-19, mają różnego rodzaju problemy i chcą się doradzić, zapytać. Będą różnego rodzaju warsztaty dla seniorów, gry i zabawy o tematyce prozdrowotnej dla dzieci i całych rodzin oraz spotkania z lekarzami specjalistami. Będzie można zadać wszystkie pytania właśnie z zakresu szczepień i problematyki okołocovidowej – podkreśla.

Podczas pikniku dostępny będzie plenerowy punkt szczepień, w którym bez zbędnych formalności będzie się można zaszczepić przeciw Covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Trzeba tylko mieć ukończone 18 lat i dowód osobisty przy sobie.

Maria Zawada-Bilik zapewnia, że nie braknie preparatu i każdy chętny otrzyma szczepionkę. Ponadto dla zaszczepionych miasto przygotowało upominki-niespodzianki.

W Strefie Zdrowia na uczestników pikniku czekać będą: lekarz chorób zakaźnych, kardiolog, pulmonolog, psycholog, pediatra oraz dietetyk.

Kiedy dorośli będą się szczepić, dla dzieci przygotowano gry, zabawy, animacje i warsztaty koralowe.

Kolejny taki piknik z możliwością zaszczepienia się przeciwko Covid-19 planowany jest w sierpniu.

Przypominamy, że mobilny punkt szczepień funkcjonuje także przed Mościckim Centrum Medycznym.

Wydarzenie odbywa się w ramach narodowego programu “Szczepimy Się”.

Posłuchaj:
Maria Zawada-Bilik
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN