Tarnów w strefie czerwonej! Zwiększenie rygorów w strefie żółtej i czerwonej

17.10.2020

W czwartek, 15 października Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów objętych czerwoną strefą. Zaostrzone zostały również rygory w strefie żółtej.

Wśród ponad 152 powiatów w strefie czerwonej znalazły się między innymi powiat bocheński, mielecki, dębicki, gorlicki, oraz miasta Tarnów i Nowy Sącz.

Od soboty, 17 października,  w strefie czerwonej obowiązywać będzie limit pięciu osób na jedną kasę w sklepie, a wszystkie szkoły średnie i wyższe przejdą na nauczanie zdalne (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Od 19 października będzie obowiązywał całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych, w tym wesel.

Na uroczystościach religijnych będzie obowiązywać limit max. 1 osoby na 7 mkw, na zgromadzeniach publicznych – do 10 osób.

Pozostałe powiaty w całym kraju od ubiegłej soboty znalazły się w tzw. żółtej strefie, w której obowiązuje m.in. zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Również tutaj rygory i obostrzenia zostały podniesione.

Działalność gastronomii została ograniczona do godzin od 6:00 do 21:00, w późniejszych godzinach zamówimy jedzenie tylko na wynos. Zajęty może być co drugi stolik.

Od 19 października wesela i imprezy okolicznościowe – max. 20 osób, bez zabaw tanecznych.

Na uroczystościach religijnych będzie obowiązywać limit max. 1 osoby na 4 mkw, na zgromadzeniach publicznych – do 25 osób. Wszystkie szkoły średnie i wyższe przejdą na nauczanie hybrydowe.

W całym kraju w transporcie zbiorowym obowiązuje 50% liczby miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Na imprezach kulturalnych – 25% publiczności, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności, zostaje również zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Od wczoraj także w całym kraju od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów. Dotyczą one osób powyżej 60. roku życia.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN