Tarnów wolny od bazgrołów – wspólna akcja władz miasta oraz radia RDN

31.07.2019

W planach jest zamalowywanie wulgarnych napisów z kamienic, mostów oraz innych obiektów. Do pomocy we wskazaniu takich miejsce prosimy mieszkańców.

Wystarczy telefon do radia lub do Urzędu Miasta – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

– Zwracamy się do słuchaczy, zgłaszajcie Państwo jeżeli widzicie gdzieś jakiś niestosowny napis. On nie musi być obraźliwy, ale jest brzydki. Postaramy się szybko uzgodnić z właścicielem, a potem użyjemy środków z miasta, aby zamalować taki napis. Chcemy aby nasze miasto było przyjazne, ładne i estetyczne. Dziękuję za to wsparcie radiu RDN, bo tylko razem przy takiej obywatelskiej postawie poradzić sobie z tym chyba złym obyczajem.

W ostatnich dniach samorządowcy oraz mieszkańcy wspólnie zamalowali obraźliwe napisy z murów dwóch tarnowskich cmentarzy.

Walczymy z tym wandalizmem już od kilku lat – dodaje Roman Ciepiela.

– Tarnów powinien być wolny od bazgrołów. Bardzo mi na tym zależy. Już trzy lata temu, postanowiliśmy pomóc Muzeum Okręgowemu. Kilka dni temu zamalowaliśmy taki niezbyt dobry napis na odnowionym murze cmentarza żydowskiego. Wróciłem również z akcji ze Starego Cmentarza przy ulicy Tuchowskiej, gdzie zamalowaliśmy kilka napisów.

Informacje o miejscach, gdzie wandale pomalowali kamienice, ogrodzenia czy też filary wiaduktów można przesyłać także do radia na adres e-mail: info@rdn.pl .

Przekażemy je do tarnowskiego magistratu.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN