Tarnów: Zaczelo sie oblezenie szkól jazdy. Kursanci zaczynaja panikowac

31.08.2015

Zaczal sie poploch wsród kursantów. Kto tylko moze, chce zdazyc przed zmianami w przepisach na prawo jazdy. W tarnowskich szkolach na razie od kilkunastu do 20 procent wzrosla liczba sluchaczy,  instruktorzy pracuja wiecej, a – jak mówia wlasciciele szkól – boom dopiero przed nami. 

Nie wszyscy orientuja sie w zmianach, które wchodza od stycznia 2016 roku, ale i tak boja sie ich i nie chca placic wiecej.  Ci doinformowani  najbardziej obawiaja sie dodatkowych kursów,  które czekaja miedzy 4. a 8. miesiacem od momentu uzyskania uprawnien, bo inaczej je straca i tego, ze zdajac prawo jazdy, nie beda mogli od razu zaczac pracy. Przez 8 miesiecy beda miec okres próbny i ograniczenia w prowadzeniu samochodem.  Chcemy z kolegami  uniknac obostrzen, dlatego spieszymy sie, by zdazyc – mówia.

Wlasciciele szkól nauki jazdy zwiekszaja ilosc wykladów i wydluzaja godziny pracy instruktorów. Ostrzegaja, ze ci, którzy czekaja na ostatnia chwile, moga nie zdazyc. Wiele osób doszkala sie tez, biorac dodatkowe godziny, by miec pewnosc, ze zdadza szybciej. Zeby dobrze wyszkolic, potrzeba trzech miesiecy,  mówi Jan Zaworski z Auto Szkoly Luz.

Dodajmy, iz w Tarnowie na egzamin praktyczny czeka sie obecnie okolo 3 tygodni.

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy obejma tych, którym prawo jazdy zostanie wydane po 4 stycznia 2016 roku.   Oznacza to, ze trzeba zdac egzamin panstwowy najpózniej  poczatkiem grudnia.  Dodajmy, iz dodatkowe, obowiazkowe przeszkolenie w osrodku bedzie kosztowalo przyszlych kierowców 300 zl.

 

Posluchaj kursantów i instruktorów nauki jazdy:

Posluchaj Jana Zaworskiego z Auto Szkoly Luz:

Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN