Tarnów. Zmiana rozkładu jazdy MPK. W dobie pandemii będzie mniej autobusów

26.03.2021

Ze względu na nowe obostrzenia pandemiczne, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zdecydował o zmniejszeniu w najbliższych dwóch tygodniach liczby autobusów MPK w mieście.

Od 29 marca do 11 kwietnia wszystkie linie miejskie będą obsługiwane według specjalnych rozkładów jazdy.

Wczoraj otrzymaliśmy informację pisemną, z której wynika, że od 29 marca, czyli od poniedziałku, do 11 kwietnia w wyniku zaostrzonych obostrzeń w całym kraju, będziemy jeździć w rozkładzie kryzysowym. W efekcie przez te dwa tygodnie będziemy jeździć mniej wozokilometrów niż to było zakładane. Co do tras obsługiwanych, to na pewno będą wszystkie dotychczasowe. My otrzymaliśmy ten rozkład i nad nim pracujemy. O szczegółach właściwie powinien wypowiedzieć się Zarząd Dróg i Komunikacji – mówi Anna Reising, prezes MPK Tarnów.

Jak dotąd nie udało nam się skontaktować z dyrekcją tarnowskiego ZDiK-u.

Tymczasem informacja o ograniczeniu kursów w dobie pandemii mocno zaniepokoiła pasażerów, którzy interweniowali w tej sprawie w Radiu RDN.

Nasi słuchacze zwracają uwagę, że już teraz niektóre autobusy jeżdżą przepełnione, a po redukcji kursów sytuacja może być jeszcze gorsza.

Anna Reising przyznaje, że do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego także spływają informacje od pasażerów o przepełnionych autobusach na niektórych liniach.

– Myślę, że jeśli będzie taka konieczność, bo okaże się, że przepełnienie jest zbyt duże i jeżeli ZDiK na to wyrazi zgodę, bo my jednak wykonujemy te usługi – a mamy już takie sygnały – to będą wysyłane dodatkowe autobusy na wybrane linie w momentach wysokiego przekroczenia ilości pasażerów w autobusie.

Do tematu będziemy wracać.

[AKTUALIZACJA]

Jak informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa, wzorem roku ubiegłego, podczas ograniczeń związanych z pandemią, będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy.

– Wprowadzany obecnie zakłada większą niż wówczas częstotliwość kursów i lepsze ich dostosowanie do potrzeb pasażerów – został przygotowany w oparciu o analizy liczby osób korzystających z miejskiego transportu w określonych godzinach – czytamy w komunikacie rzecznika prezydenta.

Posłuchaj:
Anna Reising
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN