Tarnowianie interweniują w sprawie nieprawidłowego parkowania w mieście

29.01.2020

Prawie 22 tys. interwencji odebrali w ubiegłym roku strażnicy miejscy. Zdecydowana większość dotyczyła niewłaściwego parkowania.

Niektórzy kierowcy parkują gdzie popadnie – zwraca uwagę komendant Straży Miejskiej w Tarnowie Krzysztof Tomasik i dodaje, że mieszkańcy reagują w tej sprawie.

– Mieszkańcy przysyłają również do nas zdjęcia, bo widzą, że tutaj skuteczność następuje po naszej stronie, przysyłają filmy, uczestniczą w postępowaniu wyjaśniającym. Kierujący natomiast parkują jak chcą, najważniejsze żeby załatwić swoją sprawę i na pytanie, które jeżdżąc po mieście stawiam kierującym – Co takiego wyjątkowego zdarzyło się, że należało w taki fatalny sposób zaparkować? Kierujący odpowiada – Ja już odjeżdżam, nie ma sprawy. Otrzymuję kolejną odpowiedź: – Po rurki, po suknię ślubną, po lody itd.

Jak dodaje gość Pulsu Regionu, aby kierowca otrzymał pouczenie musi być mocna argumentacja, w przeciwnym razie strażnicy każą mandatami.

– Jeżeli mówimy o parkowaniu w obrębie skrzyżowania, utrudnianiu wjazdu, wyjazdu, parkowaniu całkowicie na chodniku, nie pozostawiania nawet 20,30 cm, bo tak kierujący zostawiają samochody. W tych przypadkach funkcjonariusze najczęściej nakładają grzywnę w drodze mandatu karnego, chyba że sytuacja jest wyjątkowa i ktoś zatrzymał pojazd, bo musiał pilnie udać się do apteki, czy jakaś inna sytuacja spowodowała, że takie zachowanie musiało nastąpić.

Interwencje Straży Miejskiej są również efektem działania monitoringu.

Dodajmy, że w 2019 roku strażnicy miejscy nałożyli ponad 530 blokad na koła. Od początku tego roku tych blokad było już 75.

Posłuchaj:
Krzysztof Tomasik
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN