Tarnowianie jesienią częściej chodzą na siłownię

03.11.2021

– Cieszymy się, że mieszkańcy chcą być aktywni fizycznie – mówił w audycji ‘Wieczór na luuuzie” wyczynowy sportowiec i trener personalny Jacek Brzeziński.

Zwrócił uwagę, że szczególnie wieczorami siłownie i kluby fitness pękają w szwach.

– Jesień i okres zimy to objętościowo dużo lepszy czas. Zauważyłem, że dużo więcej osób zaczyna napływać do nas. Grupy zajęciowe popołudniami pękają w szwach i ciężko się dostać do trenerów na zajęcia. To pokazuje, że ludzie chcą dbać o tę aktywność zamiast siadać do fotelu z chipsami i piwem i oglądać Netflixa. Wolą najpierw zrobić trening, a później po nim odpoczywać.

Jak dodaje Jacek Brzeziński, w okresie jesienno-zimowym aktywność fizyczna szczególnie wpływa na poprawę naszej kondycji i zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

– Cały czas powinna być dobra zabawa. Sport sportem, ale ma to nas cieszyć i być odskocznią od codziennego życia. Odstresowanie, odejście od wszystkich problemów, podniesienie własnej odporności i sposób na ominięcie choroby. Sport potrafi podnieść człowieka na duchu, zredukować stres i nerwy, wyzbyć tej złej energii.

Całą rozmowę z Jackiem Brzezińskim można posłuchać poniżej:

Posłuchaj:
Jacek Brzeziński
Karol Garncarz, fot. https://www.facebook.com/UNIT.37.Tarnow
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN