Tarnowianie spróbują swoich sił w “Ostatniej Wieczerzy” [ZDJĘCIA]

30.03.2019

Młodzi z Tarnowa i okolic zdominowali casting do sesji fotograficznej „Ostatnia Wieczerza”. Autor pomysłu Piotr Barszczowski spotkał się z kandydatami, którzy mają wcielić się w 17 postaci biblijnych.

Wybrane osoby mają prezentować Jezusa Chrystusa, apostołów, czy też tajemniczą kobietę i mężczyznę. – Zgłosiłem się za namową Piotra Barszczowskiego – mówią uczestnicy castingu. – Postanowiłem tu przyjść, bo kilka razy na swojej drodze życiowej, byłem porównywany wizualnie do postaci Jezusa Chrystusa. Staramy się brać udział z kolegą w takich artystycznych rzeczach, a w takim projekcie jeszcze nie braliśmy udziału. To dobry pomysł, by rozpocząć coś w życiu – dodają.

Piotr Barszczowski był pod wrażeniem osób, które postanowiły wziąć udział w castingu. – Jestem niesamowicie mile zaskoczony, że przychodzą osoby absolutnie nie przez przypadek. To są osoby, które są w jakiś sposób przeznaczone do tego. Zarówno z wyglądu, jak i z charakteru oraz sposobu mówienia. To mam gotowe postacie do ostatniej wieczerzy – mówi artysta.

O swoim wyborze artysta powiadomi w ciągu najbliższych dni.

Samo zdjęcie zostanie wykonane w Wielki Czwartek w tarnowskiej galerii handlowej. Według planów artysty, ekspozycja neowitrażu odbędzie się przed Wielkanocą 2020 roku.

Posłuchaj:
Uczestników castingu
Piotra Barszczowskiego
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN