Tarnowianie tłumnie ruszyli do bibliotek

18.05.2020

Tarnowska Miejska Biblioteka Publiczna od 11 maja sukcesywnie otwiera kolejne swoje filie na terenie miasta. Jak się okazuje tarnowskie biblioteki są chętnie odwiedzane.

– Nie zauważyliśmy spadku czytelnictwa, nasze filie, nie świecą pustkami. Czytelników jest sporo. Swoje zainteresowanie wykazywali wcześniej, mieliśmy mnóstwo telefonów, zapytań drogą mailową, dotyczących terminu otwarcia bibliotek. Czytelnicy wrócili – mówi Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie

Aby móc otworzyć swoje placówki, biblioteki musiały dostosować się do przepisów bezpieczeństwa sanitarnego. Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych oraz zachowania bezpiecznej odległości.

Jak wiecie z naszych wiadomości, tymczasowo czytelnicy nie skorzystają samodzielnie ze zbiorów dostępnych na regałach i półkach, a także z czytelni, kącików dla dzieci, czy stanowisk komputerowych.

– Można wypożyczyć książki i audiobooki. Nie udostępniamy prasy na miejscu, w wypożyczalniach nie ma wolnego dostępu do półek, dlatego też zachęcamy naszych czytelników, żeby korzystali z katalogu online. Po zwrocie książki trafiają na pięciodniową kwarantannę. To nic innego jak odizolowanie, czy to w oddzielnym pomieszczeniu, regałach, czy pudłach. Po tym czasie książki będą włączane do księgozbioru i do wypożyczeń – mówi Ewa Stańczyk.

Obecnie otwartych jest już 7 filii MBP oraz Dział dla Dzieci i Młodzieży.

Dziś, 18 maja zostanie otwarta również Wypożyczalnia dla Dorosłych, a 26 maja filia numer 12.

Natomiast filia numer 14 na Osiedlu Niepodległości, ze względu na mały metraż, oraz filia numer 17 na Osiedlu Westerplatte, ze względu na zmianę lokalizacji, pozostają zamknięte do odwołania.

Posłuchaj:
Ewa Stańczyk
Anna Szczepanek, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN