Tarnowianie uczcili pamięć o Powstańcach [ZDJĘCIA]

01.08.2021

Jak w wielu miastach w Polsce, także i w Tarnowie punktualnie o godzinie 17 wybrzmiały syreny. To przypomnienie momentu w którym 77 lat temu rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.

Kwadrans przed godziną 17. na placu Sobieskiego rozpoczął się krótki patriotyczny koncert. Został on zorganizowany przez stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe.

– Powinniśmy pamiętać o takich wydarzeniach i czcić ich bohaterów- podkreślali obecni na wydarzeniu tarnowianie.

– Takie postawy patriotyczne ostatnio nieco ucichły i myślę, że nie są bardzo popularne, ale myślę, że w momencie zagrożenia bylibyśmy gotowi na taki zryw. Uważam, że jak najbardziej było potrzebne i nawet jeśli od początku było wiadomo, że to będzie klęska to uważam, że to było bardzo potrzebne. Choćby dla nas, teraz, po tych wielu latach wierzymy, że takie rzeczy mają sens i warto pamiętać o tych ludziach. Myślę, że takie wydarzenia jak dzisiaj dają dobry przykład młodzieży, jak powinien zachować się patriota. Myślę, że wyznaczamy dobry przykład zachowania.

Punktualnie o godzinie 17. w kościele xx. Filipinów rozpoczęła się msza święta. Po niej władze Tarnowa oraz członkowie Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Tarnowie a także przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Posłuchaj:
Tarnowianie o Powstaniu Warszawskim
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN