Tarnowianie wybierają inwestycje, które chcą zrealizować w mieście

08.10.2021

Jeszcze tylko do 14 października można zagłosować na wybrany projekt w Budżecie Obywatelskim Tarnowa.

Mieszkańcy miasta mogą zdecydować, na co władze wydadzą 4 mln zł. Na liście jest 16 różnych pomysłów.

Tarnowianie mogą wybrać, czy wolą poszerzyć miejską bazę książek, audiobooków, komiksów, gier planszowych, czy może postawić na sport i wybudować wielofunkcyjne boisko sportowe przy jednej z tarnowskich szkół, wyremontować wskazane place zabaw, a może jednak skupić się na remontach poszczególnych dróg, tutaj do rewitalizacji wskazano część ul. Czereśniowej i Sanguszków. Są też propozycje ze świata kultury, rekreacji i wiedzy. Mogą powstać Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej lub Centrum Systemowego Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Zgłoszony został też Klub Zdrowej Mamy i Dziecka, padła także propozycja kolejnych zielonych przystanków w Tarnowie.

Głosować można na maksymalnie dwa projekty. Wygra ten, który zdobędzie największą liczbę głosów. Jeśli koszt realizacji zwycięskiego projektu nie wyczerpie puli pieniędzy przewidzianej na BO, do realizacji pójdzie kolejny projekt z listy z największą liczbą głosów.

Głosowanie odbywa się przez Internet, na stronie bo.tarnow.pl, ale można także wskazać wybrany projekt osobiście przychodząc do Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 w pokoju 214. Wyniki poznamy 15 października.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN