Tarnowianin mieszkający w Anglii usłyszał zarzut zabójstwa żony i córki

04.06.2020

39 letni Marcin Z. przebywa obecnie w areszcie w Wielkiej Brytanii. Na oczach dwóch kilkuletnich córek zamordował żonę i starszą – osiemnastoletnią córkę. Do tragedii doszło 1 czerwca w domu polskiej rodziny w Salisbury.

Jak podają zagraniczne media, mężczyzna po morderstwie próbował uciec. Zatrzymali go sąsiedzi, których zaalarmowały młodsze dzieci.

Po przyjeździe służb policjanci znaleźli w domu ciało 18-latki i ciężko ranną 40-letnią kobietę, która mimo udzielenia pierwszej pomocy zmarła.

Tarnowska prokuratura i policja mogą włączyć się do sprawy tylko w przypadku zlecenia im jakichś czynności przez brytyjskie służby.

Tymczasem na portalach crowfundingowych ruszyły zbiórki pieniędzy na sprowadzenie ciał zamordowanych kobiet do kraju oraz na transport najmłodszych dziewczynek do domu rodzinnego dziadków i opłacenie ich psychoterapii.

Link do zbiórek znajdziecie tutaj:

https://pomagam.pl/nynttgc6?fbclid=IwAR0o-k3OpZ48Wz7LBcno_J20c0t1GppYVC4GG_L5Zr0rXUehZ_mDbZXOmC4

https://www.gofundme.com/f/fdaets-body-transport-back-to-homeland?utm_source=customer&utm_medium=copy_link&utm_campaign=p_cf%20share-flow-1&fbclid=IwAR1auRqLWHqiRiAdxnWiCVhiOG2QTXfSswLHtK602NP12egpqgO5to2hyD8

Jadwiga Koziol, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN