Tarnowianka w wieku 78 lat została mistrzynią świata w biegach. Radni chcą aby została Honorową Obywatelką Miasta

14.09.2021

Barbara Prymakowska w austriackim Telfes Stubai w biegach górskich w ciągu godziny i dwunastu minut wspięła się na 2150 metrów n.p.m. Następna zawodniczka w jej kategorii wiekowej przybiegła 4,5 minuty później. Radni miejscy po tym sukcesie chcą uhonorować biegaczkę.

Prymakowska była najstarszą uczestniczą Mistrzostw Świata, a mimo to zdeklasowała na trasie inne biegaczki. To kolejny sukces tarnowianki w międzynarodowych zawodach. Piotr Górnikiewicz i Jakub Kwaśny postulują, żeby biegaczkę z Tarnowa nagrodzić Honorowym Obywatelstwem Miasta Tarnowa.

– Ja osobiście jestem pełen podziwu dla aktywności Pani Barbary. Mam nadzieję, że przez wiele kolejnych lat pani Prymakowska będzie nadal świetnym ambasadorem marki naszego miasta, a tytuł Honorowego Obywatela Tarnowa będzie wyrazem szacunku do jej osiągnięć i tego fantastycznego sposobu na życie, stając się jednocześnie wzorem do naśladowania dla wielu pokoleń – mówi radny miejski Piotr Górnikiewicz.

– To byłoby docenienie mojej wieloletniej pasji – dodaje Barbara Prymakowska.

– Na pewno byłoby mi miło, tym bardziej że byłabym pierwszą kobietą, która dostałaby tę odznakę. Woda sodowa mi nie uderzyła, ale myślę że zasłużyłam sobie na to wynikami sportowymi na skalę światową i tym, że inspiruję.

Jak dodawał na swoim profilu facebook’owym Jakub Kwaśny, inicjatywa ta spotkała się z ‘pozytywną reakcją Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli’.

Obaj radni mają ten pomysł przedstawić na październikowej sesji Rady Miasta.

A Barbara Prymakowska będzie gościem Bartka Ziai i Jakuba Sajdaka w nowym programie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ‘Strefa Sportu’ w sobotę o godzinie 15.30.

Posłuchaj:
Piotr Górnikiewicz
Barbara Prymakowska
Bartek Ziaja, fot. profil facebookowy Barbary Prymakowskiej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN