Tarnowscy kierowcy lawinowo tracą prawa jazdy

20.04.2021

Tylko w ostatnim tygodniu policjanci odebrali dokumenty kolejnym 54 kierowcom, w tym 53 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h. Jeden z nich prowadził auto pod wpływem alkoholu.

To kolejny tydzień z tak niepokojącymi wynikami. W poprzednim, uprawnienia straciło ponad 60 kierowców.

Statystyki są zatrważające – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

– W 2019 roku, za przekroczenie tzw. 50 plus, 400 kierowców straciło prawa jazdy, w przeciągu całego roku 2020 było ich 781. Widać, że lawinowo rośnie ta statystyka i przerażające jest to, że w pierwszym kwartale tego roku już mamy niemalże 300 odebranych uprawnień. To daje do myślenia. Jeździmy zdecydowanie za szybko. Powinniśmy zwolnić i zastanowić się czy warto. Chcemy przecież dojechać do celu, a nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym, zagrożenia bezpieczeństwa życia i zdrowia, czy ich utraty.

Jak dodaje rzecznik, są takie miejsca, gdzie przepisy o dozwolonej prędkości są łamane notorycznie. W przypadku Tarnowa to między innymi ul. Piłsudskiego, czy Al. Jana Pawła II.

Miejsca niebezpieczne zgłaszają też sami mieszkańcy miasta i powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń. W każdym z tych miejsc będą wzmożone kontrole tarnowskiej drogówki i funkcjonariuszy w samochodach nieoznakowanych.

Dodajmy, że ze względu na trudne warunki pogodowe i nieuwagę kierowców, ostatni tydzień na drogach regionu obfitował w kolizje – było ich aż 51.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN