Tarnowscy kolejarze zbierają krew z okazji swojego święta i rozdają upominki

23.11.2021

Od 23 do 25 listopada można oddawać krew w Rejonowym Centrum Krwiodawstwa w Tarnowie. Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi przy węźle PKP.

Tegoroczna, trzynasta już zbiórka, jest związana ze świętem kolejarzy, które odbywa się co roku 25 listopada.

Prezes klubu Honorowych Dawców Krwi przy węźle PKP w Tarnowie Mariusz Ciećka, zachęca wszystkich, którzy nie skończyli 65. roku życia, by dzielili się tym cennym darem.

– Krew może oddać każdy. My mamy swoich krwiodawców, ale też prosimy i zapraszamy wszystkich, którzy są zdrowi, którzy czują się dobrze, chcieliby, a może jeszcze nie oddawali, to może spróbują. Wszystkich chętnych, zarówno mężczyzn jak i kobiety zapraszamy na akcję.

Jak dodaje Mariusz Ciećka, najbardziej brakuje krwi z grup zerowych i minus.

– Krew jest potrzebna na wczoraj, to można sobie uzmysłowić, że faktycznie brakuje tej krwi. Najgorsze są te grupy zerowe i minusowe, one są najbardziej potrzebne, jest bardzo dużo chorych. Widzimy wypadki, zdarzenia losowe, potrącenia, tu właśnie wszystko odbywa się kosztem tej krwi, trzeba tej krwi jak najwięcej.

Krew można oddać na drugim piętrze budynku Rejonowego Centrum Krwiodawstwa w Tarnowie przy szpitalu św. Łukasza. Jak zapewniają kolejarze, na wszystkich, którzy oddają krew czekają upominki.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN