Tarnowscy policjanci dostali nowe radiowozy [ZDJĘCIA]

22.01.2022

Flota Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wzbogaciła się o sześć nowych radiowozów. Wykorzystywane są przez mundurowych m.in. podczas codziennego patrolowania terenu miasta i powiatu.

Pojazdy zostały dostarczone do tarnowskich policjantów z myślą o poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Jak mówi asp. sztab. Paweł Klimek z KMP w Tarnowie, dzięki nim funkcjonariusze mają sprawniej przemieszczać się po mieście.

– Przede wszystkim będziemy mieli większy komfort. Zawsze potrzebujemy mieć jak najnowszy tabor, a nie za każdym razem tylko zastanawiali się, czy ten samochód dojedzie, czy nie. Sprawne poruszanie się, to jest podstawa. Idziemy z ‘duchem czasu’, z postępem, nie możemy zostawać z tyłu, dlatego planujemy systematyczną wymianę taboru.

Dwie nieoznakowane Kie Ceed, z których jedna przekazana została do dyspozycji Wydziału Kryminalnego KMP w Tarnowie, druga – kryminalnym z komisariatu Tarnów-Centrum, zakupione zostały przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Oznakowana Toyota Corolla o napędzie hybrydowym, którą sfinansowały samorządy Skrzyszowa i Lisiej Góry, trafiła do służb prewencji Komisariatu Tarnów-Centrum. Podobny model, zakupiony przy udziale gmin Tuchów, Ryglice i Szerzyny trafił w ręce tuchowskich funkcjonariuszy.

Oznakowana Kia Sportage przekazana została do komisariatu w Wojniczu. Jej zakup został sfinansowany dzięki środkom z gminy Wojnicz i Zakliczyn. Natomiast nieoznakowany Nissan Qashqai, zakupiony przy wsparciu miasta i gminy Żabna oraz gminy Wietrzychowice, zasilił flotę żabieńskich stróżów prawa.

Nowe samochody łącznie kosztowały ponad 658 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty pochodziła z budżetu Komendy Głównej Policji, z kolei resztę dołożyły lokalne samorządy.

Samorządowe wsparcie na zakup radiowozów:
94 529 złotych – Starostwo Powiatowe w Tarnowie,
50 000 złotych – miasto i gmina Żabno,
31 250 złotych – Gmina Wojnicz, Zakliczyn,
27 500 złotych – Gmina Skrzyszów, Lisia Góra, Tuchów,
13 750 złotych – gmina Ryglice i Szerzyny,
12 500 złotych – gmina Wietrzychowice.

Jakub Sajdak, fot. Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN