Czy tarnowscy radni przegłosują podwyżki?

28.05.2019

Co zrobią rajcy z poszczególnych ugrupowań – PiS, Koalicji Obywatelskiej i Naszego Miasta Tarnów?

Dawid Solak z klubu PiS uważa, że do większych opłat za parkowanie, bilety autobusowe czy śmieci nie dojdzie.

I proponuje, by zamiast decydować o podwyżkach w gospodarce komunalnej, uszczelniać opłaty i wprowadzić program naprawczy, bo sporo pieniędzy wycieka z systemu.

– Wtedy, jak to zrobimy, jak wprowadzimy taki program naprawczy, jak zobaczymy jakie będą realne koszty systemu gospodarowania odpadami, wtedy rozmawiajmy o podwyżkach. Być może okaże się, że w ogóle nie będą potrzebne, może nawet te opłaty obniżymy.

Radny Naszego Miasta Tarnów Tomasz Olszówka uważa, że w kasie miasta zaczyna mocno brakować pieniędzy i nie kryje, że przed rajcami twardy orzech do zgryzienia.

– Na najbliższej sesji prezydent szykuje podwyżki opłat za parkingi, bilety MPK oraz powraca do kwestii śmieci i będzie próbował przeforsować znowu 18 złotych. Szykuje się powtórka z rozrywki, tak jak mieliśmy przy śmieciach – prezydent coś narzuca, radni odrzucą lub zmniejszą i będziemy mieli mieć do czynienia z pewnego rodzaju kryzysem.

Sesja już w najbliższy czwartek, 30 maja. Wtedy mają zapaść decyzje o większych opłatach.

Jak informowaliśmy, władze miasta proponują, by stawka za godzinę postoju w strefie wzrosła o 80 groszy. Obecnie za pozostawienie samochodu kierowcy płacą 2 złote 50 groszy.

Według propozycji nowych stawek, które miałyby wejść w życie od października, będą bonifikaty dla posiadaczy kart miejskich.

Pomysł tarnowskiego magistratu ma zapewnić większą rotację na parkingach w centrum miasta.

Posłuchaj:
Dawid Solak
Tomasz Olszówka
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN