Tarnowscy szczypiorniści rozpoczynają sezon, a Hala Jaskółka dalej zamknięta. Gdzie zagrają?

08.09.2021

Drużyna zaprezentowana, zawodnicy gotowi do gry. Grupa Azoty Unia Tarnów już dzisiaj (8 września, środa) zainauguruje nowy sezon PGNiG Ekstraligi. Szczypiorniści zagrają w meczu wyjazdowym z Azotami Puławy.

Mecze domowe zawodnicy z Tarnowa powinni rozgrywać na Hali Jaskółka. Ta jednak nadal jest niedostępna dla drużyny, ponieważ dalej figuruje jako punkt szczepień.

Od miesięcy czekamy powrót do hali – tłumaczy prezes Grupy Azoty Unii Tarnów Krzysztof Mogielnicki.

– Miasto i TOSiR zapewniało, że powinniśmy się wyrobić na początek września. Ten termin się przedłuża i słyszymy, że ma być to połowa października by oddać halę do użytku. Dla nas to jest ogromna strata pod względem na pewno popularności tego sportu w Tarnowie. Kibice chcieliby przyjść do Jaskółki by oglądnąć piłkę ręczną. Przegapiamy już na pewno mecz z Zagłębiem Lubin 12 września i starcie z Wisłą Płock 5 października.

Tarnowskiemu klubowi zostaje gra na hali PWSZ w Tarnowie. Jak dodaje Krzysztof Mogielnicki, nie jest to sytuacja komfortowa.

– Zostajemy na hali PWSZ bo na chwile obecną to jest jedyna hala w Tarnowie, która spełnia wymagania do gry w piłkę ręczną w PGNiG Superlidze, więc zostaje nam tylko ona do użytku. Miejmy nadzieję, że będzie wolna bo siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów mają pierwszeństwo.

Pieczę nad halą sprawuje Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Mamy związane ręce – tłumaczy dyrektor Ośrodka Arkadiusz Marszałek.

– Do chwili obecnej bank PKO BP nie przekazał nam obiektu do dyspozycji. Wiadomo, że Arena musi wrócić w stanie, który przekazaliśmy bankowi. Pewne prace adaptacyjne muszą zostać przeprowadzone. Firma Budimex będzie wykonywała te prace. Po nich arena wróci pod zarząd Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak dodaje dyrektor Marszałek, termin przejęcia Hali opóźnia się o kilka tygodni.

– Pewne prace budowlane, które będą tutaj wykonywane wiążą się z naprawą areny głównej. Ten czas wykonania tych prac to jest między 3-4 tygodnie. W tym momencie jest to sprawa banku PKO BP i Ministerstwa Aktywów Państwowych, którzy zarządzają w tym momencie punktem szczepień.

Grupa Azoty Unia Tarnów już dziś zagra pierwsze spotkanie w nowym sezonie. Jaskółki zmierzą się w wyjazdowym meczu z Azotami Puławy. Początek o 18:00.

Posłuchaj:
Krzysztof Mogielnicki
Arkadiusz Marszałek
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN